Soru:
NOOBS başlamıyor
Kieran
2013-06-05 02:11:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kısa süre önce piyasaya sürülen NOOBS'yi (Yeni Hazır Yazılım) kuruyorum. Verileri Sınıf 6 SDHC kartıma biçimlendirip kopyaladığımda ve Pi'mi taktıktan sonra, güç ışığı yanıyor, ancak ekranım hiçbir şey göstermiyor ve yeşil "Tamam" ışığı da yanmıyor.

Özellikler:
PC: Windows XP SP3 Professional Yenilenmiş, 2GB RAM
Pi: Samsung çipli Model B, Güçlendirilmiş hub
SDHC: Transcend 4GB Class 6, bağlı HEISI SD Kart okuyucu kullanan PC. Geçmişte Raspbian, Arch ve Pidora IMG'leriyle çalıştı.

Yardımcı olmadı, ppumkin. Crazyskeggy - sorunu olan tek kişi siz değilsiniz. Farklı bir SD kart denediniz mi? Kartın kendisiyle uyumluluk sorunu olabilir.
@recantha SDHC crad Raspbian, Arch ve Pidora için IMG'lerle çalıştı, ancak NOOBS'a geçiyorum çünkü her zaman bir Lubuntu sanal makinesine önyükleme yapmak istemiyorum.
Kontrol edilecek unsurlar * SD kartın yazmaya karşı koruma sekmesinin okuma-yazma konumunda olduğu ve arada ortada olmadığı. * SD kart yuvasındaki küçük altın yaylı temasın olması gereken yere temas ettiği * yuvanın içindeki kart
@Room34 Seninle aynı sorunu yaşıyorum gibi görünüyor. SD Kart şimdi Mac'imde KURTARMA yazıyor. Ancak, farklı monitörler denedim ve yine de sonuç, monitörün Sinyal Yok olduğunu iddia ettiği siyah bir ekran. Önce SD karttaki yapılandırma dosyasını düzenlemem gerekir mi? Nasıl çalıştırılacağına dair bir fikrin var mı?
Beş yanıtlar:
room34
2013-06-08 22:43:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ben de aynı sorunu yaşıyordum, ama merakla fark ettim ki, SD kartı Mac'ime geri koyarsam, Pi'nin seslendirdiğim addan "RECOVERY" olarak yeniden adlandırdığını, çok açık ki bir şey oluyordu.

Sorunun aslında kullandığım monitörü desteklememesi olabileceğini düşündüm. Bu yüzden başka bir monitöre bağlandım ve hemen çalıştı.

NOOBS ile monitör uyumluluğunun bir sorun olabileceğini ve uygun ayarlarla bir config.txt dosyası eklemenin sorunu çözebileceğini başka bir yerde okudum. Henüz denemedim ama aynı sorunu yaşayan herkese önereceğim şey bu.

gsh
2013-06-21 13:14:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Lütfen NOOBS v1.1 ile ilgili bir sorun olduğunu unutmayın; bu, birçok HDMI ekranının düzgün çalışmadığı anlamına gelir, V1.2 (şu anda RC'de mevcuttur) bu sorunları çözmelidir.

Değilse Video modunu PAL, NTSC, HDMI (VGA), HDMI (tercih edilir) arasında değiştirmek için artık 1, 2, 3, 4 düğmelerine basabilirsiniz

Dün gece benimkini denedim ve şimdi ilk seferinde doğru çalışıyor.

Gordon

1, 2, 3, * veya * 4 * tuşlarından mı bahsediyorsunuz * (birer birer)? Ya da aynı anda mı demek istiyorsun? Pi'min herhangi bir düğmesi yok.
Todd
2013-06-09 07:53:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Önceki çalışan bir yüklemeden config.txt dosyasını eklemek, benim için çalışmasını sağladı. Görünüşe göre kurtarma / yükleyici yeşil ışığı yakmadan hemen geliyor, ancak monitör ayarlarımdan haberi yoktu. Config.txt eklenmesi, görüntülenmesine izin verdi ve şimdi yükleniyor. İpucu için teşekkürler @ room34.

Önceki bir çalışan sürümünüz yoksa, bu varsayılan sürümü, güvenli mod etkinken kullanın. Başladıktan sonra, hdmi_safe'in monitörünüz için daha iyi çözünürlük elde etmesini sağlayan bağımsız parametreleri ayarlamak için RPiconfig sayfasındaki config.txt talimatlarını okuyun.

  # uncomment HDMI'da varsayılan "güvenli" bir görüntü elde etmezseniz modehdmi_safe = 1 # ekranınızda kullanılmayan piksellerin siyah bir kenarlığı varsa # ve ekranınız aşırı tarama olmadan çıktı alabiliyorsa # disable_overscan = 1 # aşırı taramayı ayarlamak için aşağıdakilerin açıklamasını kaldırın. Konsol # ekrandan çıkarsa pozitif sayılar kullanın ve çok fazla kenarlık varsa negatif # overscan_left = 16 # overscan_right = 16 # overscan_top = 16 # overscan_bottom = 16 # uncomment bir konsol boyutunu zorlamak için. Varsayılan olarak, ekranın boyutu eksi # fazla tarama olacaktır. # Framebuffer_width = 1280 # framebuffer_height = 720 # hdmi ekran algılanmazsa ve kompozit çıkışı yapılıyorsa uncomment # hdmi_force_hotplug = 1 # belirli bir HDMI modunu zorlamak için uncomment (bu, VGA'yı zorlar) # hdmi_group = 1 # hdmi_mode = 1 # DVI yerine bir HDMI modunu zorlamak için uncomment. Bu, sesin # DMT (bilgisayar monitörü) modlarında çalışmasını sağlayabilir # hdmi_drive = 2 # parazit, karartma veya # görüntü yoksa, HDMI sinyalini artırmak için yorumsuz # config_hdmi_boost = 4 # bileşik PAL için yorumsuz # sdtv_mode = 2 # kolu overclock etmek için yorum yok. 700 MHz varsayılandır. # Arm_freq = 800 # Daha fazla seçenek için bkz. Http://elinux.org/RPi_config.txt  

Güncelleme:

Yukarıdakiler, yükleyici sayfasının görünmesini sağladı, ancak Raspbian yüklemesi bittikten ve yeniden başlattıktan sonra, yine boş bir ekranla karşılaştım. İlk çok renkli ekran, ardından metin içermeyen bir ahududu logosu, ardından "vardiya tuşuna bas" ekranı ve sonra hiçbir şey görünmez. Ancak yeşil ışık yanıp sönüyordu ve bir şeyler oluyordu.

Farklı şeyler denemek için bir dizi girişimde bulunulduktan sonra nihayet yeni önyükleme bölümünün içine bir config.txt yerleştirilmesi gerektiğini fark ettim. Bunu yapmak için, ek bölümleri görebilmek için birincil makinemde Puppy Linux çalıştırmam gerekiyordu, çünkü Windows bir flash sürücüdeki ilk bölümle çalışacak. Puppy'de (*) config.txt dosyasını kurtarma bölümünden önyükleme bölümüne kopyaladım ve ardından monitör çalıştı ve yeni kurulumuma geçebildim.

(* herhangi bir alternatif Linux dağıtımı yapardı bunu yapmak için çalışın, Puppy tam da elimde olan şeydi)

Teşekkürler! RPi forumlarındaki biri beni NOOBS'nin ana sürümünü Git deposundaki "çıktı" diziniyle değiştirmem için yönlendirdiğinde olanın bu olduğunu varsayıyorum. Şimdi bir cazibe gibi çalışıyor! (% 80 veya% 100 (bitiş ekranından önce) kurulumda donduğunda (fareden yanıt gelmediğinde) ayrı olarak.
Julian W
2017-05-18 02:46:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sorun monitör tipiyle ilgiliyse oldukça kolay bir çözüm var. NOOBS, aşağıdaki satırları içeren bir Benioku dosyası içerir:

"Ekranınız boş kalırsa, klavyenizde aşağıdaki sayı tuşlarından birine basarak ekranınız için doğru çıkış modunu seçmelisiniz:

  1. HDMI modu - bu varsayılan görüntüleme modudur.

  2. HDMI güvenli mod - HDMI konektörünü kullanıyorsanız bu modu seçin ve Pi başlatıldığında ekranda hiçbir şey göremiyor.

  3. Kompozit PAL modu - kompozit RCA video konektörü kullanıyorsanız bu modu veya kompozit NTSC modunu seçin.

  4. Bileşik NTSC modu

"Bu talimatları uygulamanıza rağmen hala sorun yaşıyorsanız, lütfen Raspberry Pi Forumlarını ( http://www.raspberrypi.org/forums/) destek için. "

Joshua Salazar
2018-04-10 09:37:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Hangi dekompresyon aracını kullanıyorsunuz? Kubuntu'daki dosyayı açmak için Ark'ı kullanarak seninle aynı sorunu yaşadım. NOOBS lite sıkıştırmasını bile açmayı denedim ama işe yaramadı.

Ardından unzip NOOBS.zip -d / media / user / SDcard komut satırı aracını kullandım ve sonra onu yaptı.

Başka bir dekompresyon aracı kullanmayı deneyin.

Bu 2013, NOOBS ilk çıktığında - kabul ettiğim cevapta belirtildiği gibi bazı TV'lerde bir hata vardı.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...