Soru:
Klavye ve Fare için Bluetooth'a Alternatif Var mı?
CPRitter
2012-09-18 16:45:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bluetooth klavyemin veya faremin RaspPi ile çalışmasını sağlayamıyorum. Kablosuz bir çözüm istiyorum. Alternatif var mı?

Bir cevap:
CPRitter
2012-09-18 16:45:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bluetooth cihazlarını RaspPi'ye bağlamayla ilgili, özellikle fareler ve klavyeler ile ilgili birkaç soru gördüm.

Bir alternatif var: nano alıcı cihazlar. Bunlar, USB bağlantı noktalarına takılan ve fare ve klavyeler gibi eşlik eden cihazlarla eşleşen küçük dongle'lardır. Ek sürücü yüklemenize bile gerek yok. Genellikle "Bluetooth" yerine "kablosuz" olarak anılırlar.

SIIG (SIIG JK-WR0412-S1 81 Anahtarlı Kablosuz Mini Multimedya Klavyesi) tarafından yapılan entegre parmak iztopuna sahip bir mini klavyem var. tek bir dongle ve dolayısıyla tek bir USB bağlantı noktası kullanır (ona güç sağlar). Her şeyi çalıştırdığımda otomatik olarak gerçekleşen eşleştirme dışında hiçbir konfigürasyona gerek yoktu. Klavye pille çalışır. RaspPi onu bir (iki?) USB aygıtı (lar?) Olarak gördüğünden, herhangi bir yapılandırma da gerektirmedi. Menzil yaklaşık 5 metredir.

Bu tür cihazlar birkaç üreticiden temin edilebilir. Ayrı bir fare ve klavye alabilirsiniz, ancak bu her iki USB bağlantı noktasını da gerektirir.

Benim için Bluetooth cihazına iyi bir alternatif.

Gördüğüm kablosuz klavyelerin çoğu aslında bu türden. Bluetooth kadar güzel, özellikle klavye ve farelerle ilgili, sürücü devreye girmeden önce bunların nasıl kullanılacağı gibi (örneğin, BIOS'ta) bazı önemli sorunları ele almıyor. Bazı bluetooth klavyeler, kablosuz modda başlayıp, sürücü işletim sistemi tarafından yüklendikten sonra bluetooth'a geçerek bu sorunu çözer.
Donanım kilidi, USB üzerinden PS / 2 öykünür ve tek bir USB bağlantı noktasında hem fare hem de klavye için HID görevi görür. (İkide bir değil - bu, hub olmadan mümkün değildir) Bazı BIOS'lar bunu önyükleme sırasında algılar ancak Raspberry bir BIOS kullanmaz, bu nedenle yalnızca Çekirdek USB sürücülerini yüklediğinde çalışmaya başlar. Ayrıca Dongle'ın "<100ma" (Rev A) altında derecelendirilmesi gerekir Birçok klavye bundan daha fazlasını kullanır, bu nedenle kablosuz klavye iyi bir çözümdür ancak evrensel bir düzeltme değildir.
@Kibbee "Kablosuz" modu diye bir şey yoktur - Cihazlarda yerleşik olan propitiatory kablosuz kullanarak PS / 2 Emülasyonunda başlar. Ayrıca propitiatory AND Bluetooth'u hiç duymadım. Bu biraz tuhaf geliyor. Propitiatory kablosuzun Bluetooth gibi 2.4Ghz'de çalışabileceği düşünülse bile, özel bir RF yığını kullandığı ve eşleştirme ve güvenlik için BT1,2,3 veya 5 Spesifikasyonunu karşılamadığı için propitiatory. Yalnızca sabit kodlanmış Donanım tanımlayıcılarına dayalı olarak verileri bağlar ve aktarır ve karıştırılamaz ve eşleştirilemez.
@ppumkin Burada bulunan bilgilerden çıkıyordum. (http://superuser.com/a/256290/4095). Anladığım kadarıyla "kablosuz" mod diye bir şey yok. Sadece standart bir PS / 2 veya USB klavyeyi taklit ediyorlar ve dongle, kablo olmadığı gerçeğini gizliyor. Okuduklarıma göre, 2,4 GHz kablosuzda başlayan ve daha sonra bluetooth'a geçen klavyeler var.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...