Soru:
Buster'da iptables ile ilgili sorun - ne eski ne de nft çalışması
Bryan
2020-02-08 23:02:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kısa süre önce buster'ı Pi 3 Model B'ye yükledim. Bir von kurmaya çalışırken ( pivpn kullanarak) iptables 'un çalışmadığını fark ettim.

eski mod ve nft olduğunu öğrendim. İşte hostctl çıktısının bir kısmı ve her iki sürümü çalıştırdığımda elde ettiğim şey. Apt ile güncellemeyi ve yükseltmeyi denedim.

  İşletim Sistemi: Raspbian GNU / Linux 10 (buster) Kernel: Linux 4.19.93-v7 + # iptables-nftiptables / 1.8.2 Başlatılamadı nft: Protokol desteklenmiyor # iptables-legacy -Liptables v1.8.2 (eski): iptables tablo "filtresi 'başlatılamıyor: Tablo mevcut değil (insmod yapmanız gerekiyor mu?) # iptables-legacy -m commentiptables v1.8.2 (eski): Eşleşme `` yorum '' yüklenemedi: Böyle bir dosya veya dizin yok  

Bunu yaşayan tek kişinin ben olduğuma inanmakta zorlanıyorum, ama gerçekten yok Web'de yardımcı olabilecek herhangi bir şeyi görün (birkaç gönderi var, ancak çözüm yok). iptables 'ı eski sürüme geçirmeyi deneyecektim, ancak gördüğüm kadarıyla, buster için bunu yapacak eski bir sürüm paketlenmiş değil.

Bir cevap:
Bryan
2020-02-09 01:09:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

O günlerden biri ... pi yakın zamanda başlatılmış olmasına rağmen, yeniden başlatılması gerekiyor gibi görünüyor - muhtemelen bir güncellemeden sonra?

Sorun giderirken,

ls / lib / modules / $ (uname -r) ls: '/lib/modules/4.19.93-v7+' erişilemiyor: Böyle bir dosya veya dizin yok

Sonra daha fazla araştırma, belki yeniden başlatmanın gerekli olduğunu düşündüm, bundan sonra

  # uname -r4.19.97-v7 + # iptables -LChain INPUT (policy ACCEPT) target prot opt ​​source destinationChain FORWARD (politika KABUL) hedef koruma tercih kaynağı hedef Zincir ÇIKIŞ (politika KABUL) hedef koruma seçeneği kaynak hedefi  
Argh. Buna defalarca yakalandım (farklı şekillerde). Raspbian'daki bazı salaklar, çekirdeği güncellemenin iyi olduğuna inanıyor (hangi sürümün hala çalıştığını kontrol etmeden!), Modülleri eskisinden silin. > _ <
Lütfen sol taraftaki onay işaretine tıklayarak kendi cevabınızı kabul ediniz. Sadece bu soruyu bitirecek ve her yıl tekrar ortaya çıkmayacaktır.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 4.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...