Soru:
Omxplayer'dan komut satırı olmadan nasıl çıkılır?
Kevin Peterson
2012-08-07 09:43:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Masaüstü ortamında varsayılan raspbian çalıştırıyorum. Omxplayer'ı bir konsol tahsis etmeden başlatırsam, kontrol tuşlarına erişimim yok ve çıkmasını sağlayamıyorum. Yanlış bir şey mi yapıyorum?

Geleneksel masaüstü ortamına kurabileceğim daha iyi bir video oynatıcı var mı? (ör. özel bir XBMC veya benzer bir kullanıcı arayüzünde önyükleme yapmayın)

Düzenleme: Açıklığa kavuşturmak için omxplayer'ı masaüstünde bir video dosyası seçerek ve Birlikte Aç ... omxplayer% f kullanarak başlatmayı denedim.

"Q" tuşuna bastığınızda çıkmıyor mu?
Nasıl başlıyorsun
GUI'den başlatmak.
Beş yanıtlar:
Constantin
2012-09-04 10:59:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dosyanın özelliklerini (mp4, flv ...) açmak için. Kullanıcıların komutunda:

  lxterminal -e omxplayer% F  

Konsol ve dosyanız başlatılacaktır. Tüm komutlar (kısayol tuşları) çalışacaktır.

MrPackizz
2012-08-08 01:53:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Videonuzdan 'q' harfine basarak çıkabilirsiniz. Bir gui ile başlamak istiyorsanız, bu web sitesini kontrol edebilirsiniz

http://jeffhoogland.blogspot.ca/2012/08/howto-launch-omxplayer-via-gui.html

Anthon
2016-03-13 14:07:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Hala bir terminale erişiminiz varsa (örneğin, Pi'nizde uzaktan oturum açtıysanız) şunları yapabilirsiniz:

  kill $ (pgrep omxplayer)  

(Raspbian'ımda killall kurulu değil).

Oynatıcıyı bir terminalden başlatmalı ve tam ekran siyah bir arka plan istiyorsanız oynatıcıyı başlatmalısınız

  xterm -fullscreen -fg siyah -bg siyah -e omxplayer -r% f  

ile Masaüstünde Birlikte Aç ... ( xterm 'i apt-get install -y xterm ile yükleyin). Bu, dikkat dağıtmayan siyah sınırlar sağlıyor.

Daha iyi bir oyuncuya gelince, şu anda (Mart 2017) olmadığını düşünüyorum. VLC kurulabilir ancak sert bir desteğe sahip değildir. Bu talimatları izleyerek --enable-rpi-omxil ile sıfırdan VLC derlemek bir saat kadar sürdü ve Pi3'ümde çalışan bir çözüm bulamadım.

Wally
2016-08-27 03:27:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

If you use the "Open with" option from the GUI you have to select "Execute in terminal emulator" option.

lxterminal -e omxplayer %F also works if you are on lxde,

Looks like the the the 'q' button and other shortcuts don't work if the terminal is not open. I had to power off the Pi a lot of times until I figured this out.

user86440
2018-05-17 09:31:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jessie'den Stretch'e kadar başarıyla kullanıldı. Aşağıdaki gibi dikkatlice izleyin.

Ardından soruyu yanıtlamak için klavyede q tuşunu kullanın.

Dosya Yöneticisini başlatın ve bulun (diyelim) örnek bir .mp4 video dosyası. Bu video dosyasına sağ tıklayın. Birlikte Aç'ı seçin. Özel Komut Satırını seçin. "omxplayer - her ikisini de" Yürütmek için bunu Komut Satırına girin. ÖNEMLİ "" tırnak işaretleri olmadan yalnızca komutun başlangıcını ve bitişini işaretlerler. Terminal Emülatöründe Yürüt'ü seçin. Ayrıca Terminal Penceresini Açık Tut'u seçin (oynatıcı üzerinde biraz kontrol istiyorsanız gereklidir). Ardından Uygulama adına "Omxplayer video)". İlişkilendirmenin hatırlanması ve yukarıdakilerin sağ tıklama seçeneği olarak görünmesi için "" tırnak işaretleri olmadan yeniden ÖNEMLİ - veya benzer bir şey gereklidir. Son olarak Seçilen Uygulamayı Varsayılan Olarak Ayarla'yı seçin. Ardından Tamam'a tıklayın.

Burada herhangi bir .mp4 dosyasına çift tıkladığınızda omxplayer kalıcı bir Terminal Penceresi ile başlayacaktır.Kontrol için klavye tuşlarını kullanmanız gerekecek, böylece omxplayer için klavye komutlarını arayabilirsiniz. Bununla birlikte, ile başlayabilirsiniz. (q) uit, (p) ause (boşluk) ve ok tuşları.

Omxplayer'da benzer şekilde açılmaları için yukarıdakileri örnek .mkv, .avi ve diğer video dosyalarında tekrarlayın.

Ekleme: kontrol için şu tuşları kullanın: q quit | z bilgi göster | p, boşluk duraklat, devam et | ok tuşları gezinme | i, o gezinme: önceki, sonraki bölüm | j, k önceki, sonraki ses akışı | n, m önceki, sonraki altyazı akışı | w, x göster, altyazıları gizle | -, + / = azalt, sesi artır.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...