Soru:
BCM GPIO pin numaralarını kablolama ile kullanmaPi C kitaplığı
lefthander
2015-12-27 04:15:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ahududu Pi'min wiringPi kitaplığını kullanarak C ile bir LED'i yakmasını deneyen bir GPIO acemisiyim. http://wiringpi.com/examples/blink/ (blink.c) adresindeki örnek kod mükemmel bir şekilde derlenir ve reklamı yapıldığı gibi çalışır.

İşte sorum: http://wiringpi.com/pins/ "wiringPi kendi pin numaralandırma şemasını ve BCM_GPIO pin numaralandırma şemasını desteklediğini" belirtir, ancak BCM_GPIO'nun nasıl kullanılacağına dair herhangi bir talimat bulamıyorum sayılar. BCM_GPIO yerine kablolamaPi numaralandırma şemasını tercih etmek için iyi nedenler olabileceğinin farkındayım, ancak bunun nasıl yapıldığını bilmek adına blink.c'yi BCM_GPIO numaralandırma şemasını kullanmak üzere nasıl değiştirebilirim?

Bir cevap:
Steve Robillard
2015-12-27 04:20:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bir pin numaralandırma düzeni ayarlamak için dört Kurulum işlevinden birini kullanırsınız:

  • int wiringPiSetup (void);
  • int wiringPiSetupGpio (void);
  • int wiringPiSetupPhys (void);
  • int wiringPiSetupSys ( void);

BCM GPIO numaralandırmasını kullanmak için, yerine wiringPiSetupGpio(void); kullanır ve değiştirirsiniz kodunuzdaki pin numaraları uygun şekilde.

Burada ayrıca pin çıkışlarını gösteren özellikle iyi bir şema var ... http://www.pighixxx.com/test/2015/06/raspberry-pi-v2-mod-b-pinout/
@Kolban Şema, wiringpi tarafından desteklenen tüm pin numaralandırma şemalarını içeriyorsa daha yararlı olacaktır. Bağlantılı diyagram güzel olsa da, bu durumda form işlevi izlemelidir.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...