Soru:
Pi'ye 5V düzenlenmiş güç kaynağı ile güç sağlama
Syler
2014-06-10 06:49:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bu 5V düzenlenmiş PS modülünü düşünüyorum. Bir panele bağlanan bir bozuk para alıcım var. Madeni para alıcılarının 12V kablosunu kesip -ve ve + ve'yi aşağıdaki regüle edilmiş güç kaynağının arkasına koyacağım. Ardından Pi'ye güç sağlamak için bir USB kablosu kullanın.

O zaman her şey yolunda giderse, jeton alıcı sinyalini GPIO aracılığıyla kaydetmenin bir yolunu bulmalıyım.

Şimdilik, Raspberry Pi'ye güç sağlamak için yukarıdaki güç kaynağını kullanmak uygun mu?

"5.0V +/- 0.8V" belki de daha katı voltaj toleransına sahip RPi için yeterli değil / çok fazla, inanıyorum ki 5.0 +/- 0.2V.
USB standardı 5V +/- 0.25V gibi bir şeydir. Pi kesinlikle üst kısımda daha fazlasını idare edebilir. Donanım kilidiniz 4,2V ile 5,8V arası diyor. 5.8V, özellikle microUSB kablosundan geçerken biraz kaybedeceğiniz için iyi olacaktır. 4.2V neredeyse kesinlikle çok düşük olacaktır. Çıkış voltajını manuel olarak ayarlayabilmek için trim potlu bir dongle bulabilecek misiniz bir bakın.
Yapılacak iyi bir şey, voltaj çıkışını bir voltmetre ile kontrol etmektir, böylece Pi üzerinde denemeden önce kurabilirsiniz. Ben [(yanlışlıkla)] (http://raspberrypi.stackexchange.com/questions/12437/5-8v-electrical-short-half-baked-pi) Pi'mden 5,8V volt koydum (muhtemelen yine de yanlış yere) ve SoC'nin üstündeki yazıyı eritti ...
İlgili soru: http://raspberrypi.stackexchange.com/questions/11917/12v-device-to-a-raspberry-pi
Risk almak istemiyorum, sadece 12v'yi 5v +/- 0.25v'ye düşürebilen ve usb üzerinden bir wifi cihazı sağlayabilen bir transformatör / güç kaynağı istiyorum. burada daha iyi özelliklere sahip bir tane daha, ancak bir transformatör http://www.dx.com/p/dc-7-24v-to-dc-5v-voltage-step-down-transformer-module-144860?tc = CAD & gclid = CIvMsImo7r4CFdSMMgodkXkAaQ
Dört yanıtlar:
Piotr Kula
2015-02-21 07:27:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Evet, bu gayet iyi çalışacak.

Aslında bir UBEC ile aynı ve insanların PI'lerini bilgisayarlarından 12 volt ile çalıştırdıklarını bildirdiklerini gördüm. Güç Kaynağı veya diğer 12V adaptörler, aylarca sorunsuz.

Sahip olduğunuz çok iyi. Sadece eski PI'lerin bazılarının güç USB portunda 1A çoklu sigortası olduğunu unutmayın. Yani, örneğin bir wi-fi dongle'ı takarsanız, Pi'yi sıfırlayacaktır.

GPIO Pinlerine bağlayabilirsiniz ama dikkat edin, bu DC-DC kısa devrelerden veya OUTPUT tarafındaki ters polariteden korumaz! +5'e bir sigorta koyun volt, uğraşmaya değer. Pi'nizi kızartmak istemezsiniz.

user28642
2015-04-03 01:40:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sahip olduğunuz 12v'yi ihtiyacınız olan 5v'ye düşürmek için 5v'lik bir regülatör kullanırsanız, 5v'lik regülatörünüz kendi başına 7v'yi düşürecektir. Küçük akımlarda bile, 5v regülatörü önemli ısıdan kurtulmaya çalışacaktır. 5v'de 250mA'ya ihtiyaç duyan bir şey varsa, 5v regülatör 0.25 x 7 Watt veya 2 Watt'ın hemen altında üretecektir. rota - ki bu iyi bir şeydir - regülatörün ısısını bir soğutucuya aktarabildiğinden ve soğutucunun da aldığı ısıdan kurtulabileceğinden emin olmayı unutmayın. Birçok insan bunu son parçayı unutuyor! ("Üzerine bir soğutucu koydum." Elbette, ancak soğutucu sıcak pişiriyor! ') Çoğu modern düzenleyici, çok ısınırsa' kapanacak 've bunu aşamalı olarak yapıyorlar - bu da, kapattılar. Sağlanan elektronikler (genellikle) tuhaf şeyler yaptığından, bu son derece kafa karıştırıcı olabilir! Baktığınız zaman, regülatör düzeldi (biraz soğudu) ve voltajlar iyi görünüyor ... bir süre için!

Merhaba ve RaspberryPi SE'ye hoş geldiniz!
OP anlamında bir voltaj regülatörü, tanımladığınız termal yük ile ilgili sorunları gösteren doğrusal regülatörlerle hiçbir şekilde sınırlı değildir. Anahtarlama düzenleyicileri bu günlerde oldukça yaygındır - ve OP'nin bağlantılı ürünü büyük olasılıkla güç derecelendirmeleri ve boyutu göz önüne alındığında anahtarlama tipidir, ancak açıklama fazla bilgi sunmamaktadır.
Ukainian Kozak
2015-07-06 23:48:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bu ürünle ilgili incelemeleri okursanız, insanlar kararlı 5,1V besleme olduğunu bildirirler, ki bu Pi için mükemmel çalışır, operasyonel giriş voltajları / sıcaklıkları aralığınızı Voltmetre ile yük altında iki kez kontrol ettiğinizden emin olun.

jsalassi
2015-09-18 08:14:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Aşağıdaki hususlarda sorun yok:

  • Regülatörün anahtarlamalı bir regülatör olmasını sağlamaya çalışın, bu 12V girişi düzenlerken aşırı ısı üretmemenizi sağlayacaktır;
  • Bazı voltaj regülatörlerinin zaman içinde bir eğilimi vardır, özellikle ucuz olanlar, etkili bir şekilde düzenleme yeteneklerini kaybetme eğilimindedir ve çıkış voltajı, cihazınızın beklediğinin ötesinde artabilir ve sorunlara neden olabilir;
  • PI'ya güç beslemek için lütfen GPIO pinine bağlamayın. Eski bir USB kablosunu kesin, kırmızı ve siyah kabloları regülatöre takın, bu bağlantıları lehimleyin ve bantlayın veya ısıyla daraltın. USB ucunu Pi'ye bağlayın. Bu, Pi ile ödediğiniz devre korumasını kullanmanızı sağlar;
  • Pi'ye ilk kez bağlamadan önce regülatörden çıkan voltajı bir sayaç ile kontrol edin.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...