Soru:
Kali ve NOOBS pi
polanks
2015-05-08 19:37:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Berryboot kullanarak Pi'de nasıl iki işletim sistemi Kali ve Raspbian (Wheezy) bulundurulacağını açıklamaya çalışan birçok öğretici ve kılavuz okudum. Sorun şu ki, Berryboot'u nasıl, nerede ve ne zaman kuracağımı bilmiyorum, bu NOOBS veya Kali'yi kurmadan önce veya sonra.

Bunu başarmak için iki yol denedim.

İlk önce NOOBS'yi pi'de ilk olarak kopyaladım . Bir ekrana, fareye ve klavyeye taktıktan ve güç kaynağına bağladıktan sonra, pi'ye (i) NOOBS kurmak isteyip istemediğimi soruyor ve bu, sd kartın tüm içeriğini silecek.

Şu anda, NOOBS'nin kendisinin ilk açılışta bölümler oluşturmaya izin vermediğini anladım.

(başka bir durumda)

İkinci olarak denedim Önce Kali'yi yüklemek için , çünkü Kali'nin tüm sd kart depolamasını kullanmaması durumunda Pi'ye bir kez takıldıktan sonra bölümler oluşturmama izin verdiğini düşündüm. Maalesef öyle.

Umarım beni anlarsınız, en iyi İngilizcemi denedim!

Not: Berryboot'u kullanmamamı önermeniz umrumda değil, asıl sorun ikili - Kali ve NOOBS başlatılıyor. Ve burada hepsini yanıtlamaya gerek yok, yararlı bir web sayfası bağlantısı gerçekten takdir edilecektir.

Neden bu iki sistemle bir çift önyükleme sistemi istiyorsunuz? çünkü Kali de Raspbian gibi Debian'a dayanıyor!
@DJCrashdummy Bu anlamda, herhangi bir * iki GNU / Linux sisteminde çift önyüklemenin * anlamı yoktur. Hepsinin aynı yazılıma erişimi vardır ve tek büyük fark paket yöneticisi ve init sistemidir. Ancak bazı insanlar çok fazla karışıklık olmadan iki farklı konfigürasyona sahip olabilmeleri için bunu yapmayı tercih edebilir.
Iki yanıtlar:
DJCrashdummy
2015-05-09 18:25:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kısa ve kolay bir şekilde açıklamak gerekirse:

Yanlış düşünüyorsunuz ... NOOBS bir işletim sistemi değil, önyükleyici gibi bir şeydir! - böylece NOOBS veya BerryBoot'u kullanabilirsiniz.

Ana Sayfa 'da açıklandığı gibi BerryBoot'u kullanmanızı tavsiye ederim!

İlk kurulum Yerleşik yükleyiciye sahip Raspbian ve ardından Kali'yi bir flash sürücüden doğru görüntü aracılığıyla yüklemek için "BerryBoot menü düzenleyicisi" - "İşletim Sistemi Ekle" yi kullanın.

Sanırım aradığım cevap buydu. Şimdi anlıyorum, Berryboot ve NOOBS'nin tam olarak ne olduğunu yanlış anladım. Teşekkürler
Yukarıda bahsedilen "flash sürücünün" şu anda seçenek ve alt seçenek İşletim Sistemi Ekle -> USB Çubuğundan İşletim Sistemini Kopyala seçimiyle ilgili olduğunu unutmayın.
Animesh Sahu
2017-10-01 20:53:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kali, kol tabanlı bir program olduğu için ahududu için üretilmiştir, ancak sd kartınıza zarar verebilir ... kali yazılımının bozulması gibi birçok sorunla karşılaştım ve kurtarma modunda tty1 / tty2'de önyükleme yapıyor .... Klavyeyi ona manuel olarak bağlamam ve onarmak için "fsck" komutunu çalıştırmam gerekiyor ... hdmi ve klavyeye bağlamayı sevmiyorum ....Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...